Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Ekim 2020 - Bursa Basketbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği
Perşembe, 29 Ekim 2020 00:00

Aday Hakem ve Masa Görevlisi Kursları

Basketbol Hakemi veya Masa Görevlisi olmak isteyenlerin katılabileceği kurslar, 2 Kasım 2020 Pazartesi günü TBF Akademi’de başlıyor.

Aday Hakem sertifika programı, kurs ve sınavlarına katılabilmeniz için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • 30 yaşından büyük olmamak (Sözleşmeli liglerde yer almış veya herhangi bir kategoride milli olmuş basketbolcular ile en az beş yıl (5) süreyle lisanslı olarak basketbol oynamış olanlarda yaş şartı aranmaz),
  • Fiziksel bir engeli bulunmamak, sağlık durumunun yapılacak fiziksel testlere katılmaya ve hakemlik yapmaya elverişli olduğunu doktor raporu ile belgelemiş olmak,
  • Yüz kızartıcı bir suçtan veya şike ve teşvik primi suçlarından hükümlü olmamak ve herhangi bir suçtan dolayı resmi kurumların disiplin/ceza kurullarından bir defada toplam altı (6) aydan daha fazla ceza almamış olmak.

Masa Görevlisi sertifika programı kurs ve sınavlarına katılabilmek için ise;

  • T. C. Vatandaşı olmak,
  • En az lise veya dengi okul öğrencisi veya mezunu olmak,
  • 17 yaşından küçük olmamak,
  • Yüz kızartıcı bir suçtan veya şike ve teşvik primi suçlarından hükümlü olmamak ve herhangi bir suçtan dolayı resmi kurumların disiplin/ceza kurullarından bir defada toplam altı (6) aydan daha fazla ceza almamış olmak.

şartlarını sağlıyor olmanız gerekmektedir.

2.11.2020 – 30.11.2020 Dönemi için Aday Hakem ve Masa Görevlisi başvuruları, 2 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 10.00’da başlayacak ve kayıtlar, 23 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 18.00’de tamamlanacaktır.

Başvurular, akademi.tbf.org.tr adresinden yapılmaktadır. İlgili tarih ve saatte başvuru yapmak için tıklayınız. TBF Akademi’de farklı bir alanda devam eden üyeliği olan kişiler kendi profil sayfalarına giriş yaptıktan sonra profil alanlarında yer alan “Yeni Başvuru” sekmesine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

 

Kaynak:tbf.org.tr

Kategori Bizden Haberler
Salı, 06 Ekim 2020 00:00

Telafi Eğitimi

 

 

 

TBF Akademi’de, aday veya mevcut il hakemliği ve masa görevliliği başvurularını kaçıranlar için telafi başvuru tarihleri 5-9 Ekim 2020 olarak belirlendi.

Ön başvuruda bulunacak kişilerin, başvuru sırasında kendilerine ait ve kullanmakta olduğu bir mail adresi yazmaları ve “Bulunduğu İl” bilgisini hatasız doldurmaları önemle rica olunur. Sınav sonuçları bu bilgide belirtilen ilin temsilcisine gönderilecektir. 

5–9 Ekim’de başvuru yapan ve daha önceki final sınavından başarısız olan veya final sınavına katılamayan kişiler için ise yeni sınav tarihi 17 Ekim 2020’dir. Sınav 13.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

 

Kaynak: tbf.org.tr

Kategori Bizden Haberler