Tarihe Göre Filtrelenen Öğeler Eylül 2020 - Bursa Basketbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği
Salı, 15 Eylül 2020 00:00

Cevat Soydaş Turnuvası Başlıyor

NG Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ'ın 2020-2021 sezonu hazırlıkları kapsamında ev sahipliğini yapacağı turnuva için geri sayım başladı.

TOFAŞ Spor Kulübü ve Medicana Bursa Hastanesi tarafından organize edilen müsabakaların, Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki TOFAŞ Spor Salonu'nda oynanacağı aktarıldı.

Organizasyona TOFAŞ'ın yanı sıra Gaziantep Basketbol, Beşiktaş, Frutti Extra Bursaspor ve Bahçeşehir Koleji katılacak.

Türkiye Basketbol Federasyonunun pandemi sürecinde yürürlüğe koyduğu "Basketbola Dönüş Protokolü" kararları gereği maçlara seyirci alınmayacak.

Turnuvanın açılışı, 16 Eylül Çarşamba günü Frutti Extra Bursaspor-Gaziantep Basketbol maçıyla yapılacak.

17 Eylül'de Bahçeşehir Koleji-Frutti Extra Bursaspor ve TOFAŞ-Beşiktaş, 18 Eylül'de Frutti Extra Bursaspor-Beşiktaş ve Bahçeşehir Koleji-Gaziantep Basketbol karşılaşmaları gerçekleştirilecek.

Turnuva, 19 Eylül Cumartesi günü Beşiktaş-Bahçeşehir Koleji ve Gaziantep Basketbol-TOFAŞ maçlarıyla tamamlanacak.
Eski milli sporculardan Cevat Soydaş, Eskişehir amatör takımlarından Güllükspor'da başlayan ve Paşabahçe'de sona eren 19 yıllık aktif basketbol yaşantısında milli formayı 38 kez giydi.

Sırasıyla Eskişehir Güllükspor, MKE Ankaragücü, Eczacıbaşı, TOFAŞ, OYAK Renault ve Paşabahçe takımlarında oynayan Soydaş, OYAK Renault ile Bursa Belediyespor'da antrenörlük yaptı. 1975-1984 yıllarında 9 sezon boyunca TOFAŞ kadrosunda yer alan Soydaş, 221 maç ile Bursa ekibinin tarihinde en çok maça çıkan 5'inci ve attığı 3 bin 498 sayıyla da Murat Konuk'un ardından en çok skor üreten ikinci oyuncu oldu.
Cevat Soydaş, 2 Ağustos 2001'de geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.

 

 

 

 

 

 

 

kaynak:https://basketdergisi.com

Kategori Bizden Haberler

21-23 Ağustos 2020 tarihleri arasında Euroleague tarafından düzenlenen seminere katılan A klasmanı hakemlerimizden Hüseyin Çelik, 2020 – 2021 sezonunda bu organizasyonda görev alacak.

Çelik, toplam 70 hakemin görev yapacağı Euroleague’de önümüzdeki sezon için listeye eklenen 6 yeni hakemden biri oldu.

Hüseyin Çelik 2012 – 2013 sezonunda hakemliğe başladı. 1 Mayıs 1994’te Gaziantep’te dünyaya gelen Çelik, 2019 – 2020 sezonunda A klasmanı hakemliğine yükseldi.

 

Bursa Basketbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği olarak kendisine başarılar dileriz.

 

 

 

 

www.tbf.org.tr

Kategori Bizden Haberler